Zdrowe i gotowe? Tak! Oszczędzaj czas z Salatino!

15 04 2020 | Agata Szewc

Codzienne drobne czynności w skali dnia czy tygodnia pochłaniają naprawdę dużo czasu. Czy wiesz, ile minut zajmuje ci przygotowywanie posiłków? Poznaj odpowiedź i dowiedz się, jak lepiej wykorzystać ten czas dzięki Salatino!

Twój grafik pęka w szwach, a ty wciąż masz wrażenie, że czas przecieka ci przez palce? W ciągu dnia dużo czasu zajmują czynności, których nie traktujesz jako czasochłonne. Małe śniadanie, makijaż, zmywanie naczyń ─ każda z tych aktywności trwa chwilę, ale w skali dnia, tygodnia czy miesiąca zbiera się w naprawdę sporo czasu. Co możesz zrobić, by lepiej zorganizować swój plan dnia? Sprawdź nasze sposoby!

Ile czasu dziennie poświęcasz na przygotowanie jedzenia?

Naukowcy sprawdzili, ile czasu spędzamy przeciętnie na obowiązkach domowych, a także na przygotowywaniu posiłków. Nawet jeśli wydaje ci się, że jesz szybkie śniadanie, a na przygotowanie kolacji poświęcasz kilka minut, statystyki mogą cię zaskoczyć. Łącznie na przyrządzanie posiłków i sprzątanie po nich poświęcamy nawet 90 minut dziennie*! Przygotowywanie posiłków to sposób na dbanie o siebie i bliskich, ale czy musisz poświęcać na nie aż tyle czasu? Dowiedz się, jak możesz zrobić to lepiej!

Sięgaj po zbilansowane dania Salatino

Myślisz, że zdrowa dieta wymaga wyrzeczeń i czasu? Obalamy ten mit! Zbilansowane posiłki nie muszą oznaczać ich czasochłonnego przygotowywania. Znakomitym przykładem są sałatki Salatino, w których znajdziesz zarówno morskie ryby tak cenione przez lekarzy i dietetyków, jak i zdrowe kasze czy warzywa. Taki posiłek możesz zawsze mieć pod ręką, by dostarczyć organizmowi porcję łatwo przyswajalnego białka i wartościowych węglowodanów. Lekkie danie w poręcznym opakowaniu nie zawiera konserwantów, więc możesz mieć pewność, że jesz w pełni zdrowo i naturalnie. Dodatkowy plus: smaczną sałatkę Salatino z łatwością zmieścisz w torbie czy plecaku. 

Jak lepiej zorganizować przygotowywanie posiłków?

Z pewnością nie raz myślałaś o czasie jak o bezcennej wartości. Minuty, których na co dzień ci brakuje, chętnie wykorzystałabyś na rozwój swoich pasji, dbanie o siebie czy spędzanie miłych chwil w towarzystwie bliskich. Pomyśl o obowiązkach, na których tracisz wiele cennych minut każdego dnia. Nie ze wszystkich możesz zrezygnować, ale wykonywanie części z nich możesz zoptymalizować dzięki lepszemu planowaniu czy organizacji. Dobrym pomysłem jest na przykład rozplanowanie posiłków na cały tydzień. Zrób większe zakupy i unikaj odwiedzania sklepu po brakujące składniki w ciągu tygodnia. Zadbaj o zapas produktów, których brak może pokrzyżować twoje kulinarne plany. Organizacja jest ważna, jednak spożywanie posiłków powinno być przede wszystkim przyjemnością. Nie czuj presji – nie każdego dnia musisz ugotować obiad i wyposażyć wszystkich członków rodziny we własnoręcznie przygotowany lunch. Dobrym rozwiązaniem są wartościowe posiłki Salatino, które możesz zawsze mieć w zasięgu ręki. Nieoczekiwani goście, a może prosta kolacja po męczącym dniu? Sałatki Salatino pełne wartościowej ryby i warzyw zawsze stają na wysokości zadania!

Codzienne domowe obowiązki mogą być przyjemne, jednak często bywają też czasochłonne. Chcesz wygospodarować w ciągu dnia więcej czasu dla dzieci, partnera czy po prostu zyskać więcej chwil dla siebie? Już dzisiaj postaw na mądre planowanie i przygotowywanie posiłków!

*OECD (2011)” Cooking, Caring and Volunteering: Unpaid Work Around the World”, s. 25. Źródło: https://www.oecd.org/berlin/47258230.pdf (data dostępu: 23.07.2019)

Autor: Agata Szewc, dziennikarz kulinarny

Agata Szewc

Dziennikarka kulinarna i tłumaczka. Publikowała m.in. w Rzeczpospolitej i Polska The Times. Miłośniczka trendów i baczna obserwatorka stylów życia. Komentatorka zjawisk kulinarnych i zmian, jakie we współczesnym lifestyle’u powoduje pojawianie się nowości żywieniowych.