Salatino – superfood dla zapracowanych superbohaterek

04 11 2019 | Agata Szewc

Czy wiesz, że praca zawodowa i domowe zajęcia zajmują kobietom średnio 13 godzin dziennie? To z myślą o nich powstało Salatino – zdrowe i wygodne dania o wysokich wartościach odżywczych dla dzielnych i dynamicznych kobiet!

Czy wiesz, ile czasu naprawdę codziennie pracujesz?

Czujesz się zmęczona, zapracowana, a niekiedy również przytłoczona zadaniami związanymi z pracą zawodową i dbaniem o dom? Nic dziwnego. Prawdopodobnie pracujesz dużo więcej niż myślisz. Nawet jeśli zdarza ci się wyrabiać nadgodziny, czy wiesz, że także bez nich być może pracujesz aż 13 godzin? Badania pokazują, że prawie 80% kobiet pracuje w tygodniu 40 i więcej godzin. Co ciekawe, w przypadku mężczyzn tyle czasu w pracy spędza mniej niż 70%. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, ponieważ w przypadku większości kobiet praca nie kończy się po wyjściu z firmy. Choć często nie myślimy o tym w ten sposób, zajęcia domowe to również praca, choć nie wiąże się z umową i wynagrodzeniem. Tym razem również badania wskazują, że to kobiety poświęcają więcej czasu na zadania związane z dbaniem o dom i rodzinę. Kobiety zdecydowanie dłużej zajmują się domem. Średnio 296 minut, czyli prawie pięć godzin dziennie. To o prawie 2,5 h dłużej niż mężczyźni.

Rozwijaj się, pracuj i… dbaj o siebie!

Fakty są niezaprzeczalne – kobiety pracują dużo więcej niż mężczyźni i zazwyczaj mają na swojej głowie więcej obowiązków. A co z czasem poświęconym wyłącznie sobie i z dbaniem o siebie? To nie tylko chwila na lekturę ciekawej książki i manicure. Dbanie o siebie to przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwala ci sprostać codziennym wyzwaniom. Powinna dodawać energii, dostarczać witamin i mikroelementów, a także działać jak wewnętrzny kosmetyk. Dokładnie z taką myślą zostało stworzone Salatino, czyli superfood, które możesz mieć zawsze w zasięgu ręki. To lekkie i wygodne posiłki bez konserwantów odpowiednie na śniadanie w biegu, lunch w pracy czy kolację w rodzinnym gronie. Salatino docenia kobiety i wie, jak ważna jest dla nich wielozadaniowość w codziennym życiu.

Salatino ─ z dbałości i uznania dla prawdziwych superbohaterek

Rozwój w pracy, dbałość o dom, pielęgnowanie relacji rodzinnych i partnerskich to domena współczesnych superbohaterek, które chcą czerpać z życia pełnymi garściami, a przy tym robić to w swoim tempie. Chcesz zadbać o siebie, nawet jeśli twój grafik jest napięty? Sięgnij po wartościowe dania Salatino, w których znajdziesz zdrowe ryby, dodające energii kasze i pełne witamin warzywa. To lekkie i wygodne rozwiązanie, które pomoże ci zatroszczyć się o siebie nawet wówczas, gdy dużo pracujesz i nie masz czasu na przygotowywanie zbilansowanych posiłków. Praktyczne opakowanie możesz mieć zawsze w torebce, na biurku czy rodzinnym stole – zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz!

Praca, dom, partner, dzieci ─ kobiety lubią mieć wszystko pod kontrolą. Czasem zdarza im się jednak zapominać o sobie i swoich potrzebach. Jeśli jesteś jedną z nich, pozwól sobie na chwilę wytchnienia i zadbaj o siebie w pełni dzięki zrównoważonej diecie. Zdrowe menu nie musi oznaczać czasochłonnego przygotowywania posiłków. Przekonaj się, że gotowe dania Salatino to rozwiązanie, które nie wymaga kompromisów. Lekkie, zdrowe, bez substancji konserwujących i polepszaczy smaku. Salatino Tuńczyk z jęczmieniem i orkiszem, a może wegańska Salatino Peruwiana z komosą ryżową czerwoną, soczewicą i suszonymi pomidorami? Wybierz swój ulubiony smak spośród kilkunastu sałatek Salatino!

 

Agata Szewc

Dziennikarka kulinarna i tłumaczka. Publikowała m.in. w Rzeczpospolitej i Polska The Times. Miłośniczka trendów i baczna obserwatorka stylów życia. Komentatorka zjawisk kulinarnych i zmian, jakie we współczesnym lifestyle’u powoduje pojawianie się nowości żywieniowych.