Mniej czasu w kuchni, więcej razem – sposoby Salatino na wartościowy czas z rodziną

23 07 2021 | keino

Mniej czasu w kuchni, więcej razem – sposoby Salatino na wartościowy czas z rodziną

Chcesz spędzać więcej czasu z bliskimi? W takim razie ogranicz ten poświęcany na przyrządzanie posiłków. Sałatki z tuńczykiem lub łososiem Salatino pozwolą Ci cieszyć się pełnowartościowymi daniami bez długich godzin w kuchni. Dowiedz się, jak wartościowo spędzać czas z rodziną i świetnie się przy tym bawić!

Jeśli można mówić o jakichkolwiek pozytywnych aspektach pandemii, to z pewnością jednym z nielicznych jest nowe spojrzenie na spędzanie czasu z rodziną. Wiele osób dopiero teraz doceniło, że to właśnie chwile z bliskimi mają prawdziwą wartość – to one wypełniają codzienność i zapadają w pamięć. Nawet jeśli niekiedy wydaje się nam, że pilne bieżące sprawy lub praca mają priorytet nad rodzinnym wieczorem, warto zastanowić się, czy za kilka miesięcy lub lat będziemy wspominać kolejny ważny służbowy projekt czy zabawną sytuację, która przerodzi się w rodzinną anegdotę. 

Zdrowe i szybkie przekąski – o to chodzi w Salatino!

Chcąc wygospodarować więcej chwil, które można spędzić z bliskimi, warto zastanowić się, jakie codzienne obowiązki zajmują nam najwięcej czasu i w jaki sposób można je uprościć. Jedną z takich czynności jest bez wątpienia gotowanie. Rachunek jest prosty: godzina w kuchni więcej to godzina mniej na czas dla bliskich. Wbrew pozorom, aby jeść zdrowe śniadania, kolacje czy posiłki w ciągu dnia, nie trzeba jednak spędzać dużo czasu na gotowaniu. Dobrym rozwiązaniem jest zadbanie o produkty, które pozwolą przyrządzać wartościowe, a przy tym szybkie jedzenie. W co warto się wyposażyć? Przede wszystkim dobrze jest raz na kilka dni przygotować półprodukty stanowiące bazę różnych dań. Znakomitym przykładem są wartościowe składniki plasujące się w podstawie piramidy żywieniowej, takie jak warzywa strączkowe, które po ugotowaniu można łatwo przechować w lodówce i wykorzystywać jako bazę zdrowej kolacji, lunchu czy obiadu. Ciekawą opcją są także szybkie przekąski na zimno, do których zaliczają się kompletne, zbilansowane posiłki Salatino. Wystarczy, że otworzysz opakowanie, przełożysz na talerz i gotowe! Do bogatych w ryby morskie, wartościowe zboża i składniki odżywcze dań Salatino można dodać sezonowe warzywa, ulubione zioła czy przyprawy. To sposób na zdrowe i szybkie jedzenie – na przyrządzanie takiego posiłku nie potrzebujesz tracić ani chwili, a w zamian możesz spędzić czas tak, jak lubisz, na przykład na pogłębianiu rodzinnych więzi.

Jak wartościowo spędzać czas z rodziną?

Gdy już uda Ci się znaleźć chwilę w ciągu dnia, masz urlop lub po prostu wolny weekend, warto zaplanować czas z rodziną w ciekawy sposób. Oto 3 sposoby na to, by zaangażować bliskich i połączyć przyjemne z pożytecznym.

  • Wspólna aktywność

Pomyśl o rodzaju aktywności, który odpowiada wszystkim członkom rodziny. Nordic walking, taniec, a może ćwiczenia cardio czy joga w domowym zaciszu? Poszukaj wartościowych filmików instruktażowych i zacznijcie wspólnie się ruszać. Będziecie motywować się nawzajem, a przy tym zacieśniać rodzinne więzi, razem osiągając coraz lepszą kondycję. Szukasz pomysłu na ćwiczenia w domu? Przeczytaj nasz artykuł i zainspiruj się do nowego rodzaju aktywności.

  • Eksplorowanie okolicy

Postawcie sobie cel, aby lepiej poznać swoją najbliższą okolicę. Nawzajem wyszukujcie ciekawe miejsca i zabawcie się w lokalnego przewodnika. Nie muszą to być długie wycieczki – budynek z ciekawą historią czy nieznane miejsca na łonie natury można znaleźć dosłownie wszędzie. Wcielając się w turystę we własnym mieście, warto wyposażyć się w szybkie przekąski na zimno. W tej roli dobrze sprawdzi się poręczny, pełnowartościowy posiłek Salatino dodający energii, dostarczający kwasów omega-3 oraz witamin.

  • Zabawa z nutą rywalizacji

Kto z nas nie lubi być pierwszy na mecie? Uczucie rywalizacji i perspektywa nawet symbolicznej nagrody potrafi skutecznie zmotywować nawet do niezbyt interesujących zajęć. Zastanów się nad zadaniami, które trzeba zrobić w domu lub ogrodzie, określ nagrodę i rzuć wyzwanie domownikom. Koszenie trawy lub sprzątanie na czas to tylko jedne z wielu opcji.