Czego pragną kobiety? Salatino to sprawdziło!

02 10 2019 | Katarzyna Pefew

Każda kobieta jest wyjątkowa, jednak wiele z nich ma podobne potrzeby. Salatino postanowiło nie tylko dotrzymać kobietom kroku w codziennych wyzwaniach, lecz także te spełnić ich oczekiwania!

Nawet jeśli czasami wydaje ci się, że sama nie do końca wiesz, czego chcesz, wiele aspektów pozostaje niezmiennych. Zależy ci na zdrowiu, dbałości o siebie i bliskich oraz komforcie, które stanowią prawdziwą podstawę do osiągania rozmaitych celów. Salatino dobrze o tym wie ─ to produkt oparty na badaniach potrzeb kobiet. Analizy zwyczajów żywieniowych kobiet i ich oczekiwań w stosunku do poszczególnych posiłków były motywacją do stworzenia zbilansowanych posiłków na bazie ryb. Salatino wie, za co kobiety doceniają ryby. To zdrowy, wartościowy i lekki składnik, a jej delikatne mięso sprawia, że może grać w daniu pierwsze skrzypce lub stanowić do niego dodatek. W sałatkach Salatino wykorzystuje tę wiedzę, a dodatkowo czyni wartościową rybę wygodnym produktem na wyciągnięcie ręki. 

Jakie naprawdę są kobiety?

Na to odwieczne pytanie próbują odpowiedzieć naukowcy, jednak wciąż brakuje na nie jednoznacznej odpowiedzi. Kobiety codziennie łączą pracę, dbałość o rodzinę, przyjaciół, zdrowie, rozwój i wiele innych spraw, jednak coraz częściej nie robią tego za wszelką cenę. Katarzyna Pawlikowska, autorka książki „YEStem kobietą!” zauważa, że coraz więcej kobiet żyje w zgodzie ze sobą, wyznając zasadę „be more human”. Dajemy sobie wreszcie przyzwolenie na to, żeby nie być idealnymi, nie mieć perfekcyjnych gabarytów, życiorysów, zajęć, wyglądu, makijażu, stylizacji[1]. Z takiego założenia wychodzi też Salatino, czyli superfood dla kobiet, które żyją w swoim tempie.

Salatino ─ zdrowie na wyciągnięcie ręki

Współczesne kobiety są dynamiczne i dzielą czas między wiele obowiązków, jednak nie oznacza to, że rezygnują z dbania o zdrowie. Wręcz przeciwnie – często to na nich spoczywa odpowiedzialność nie tylko za dbałość o siebie, lecz także o zdrowie rodziny. To właśnie z myślą o dzielnych bohaterkach dnia codziennego powstało Salatino, czyli żywność funkcjonalna i superfood dopasowana do potrzeb kobiet w każdym wieku. Co to oznacza? Salatino działa niczym wewnętrzny kosmetyk, który kompleksowo dba o ciebie od środka dzięki starannie przemyślanym i połączonym składnikom. Na tym jednak nie koniec. Czy wiesz, zespół analityczny jednej z globalnych agencji badawczych Mintel wybrał posiłki Salatino Pro Age najbardziej innowacyjnymi spośród wszystkich produktów funkcjonalnych na całym świecie? [2]

W czym tkwi sekret Salatino?

Kobiety uwielbiają mieć tajemnice, ale też kochają je odkrywać. Czy zastanawiałaś się, gdzie tkwi sekret zdrowia i pięknego wyglądu? Odpowiedzią najczęściej jest odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarcza ci składników odżywczych korzystnie wpływających na poszczególne organy. Mamy dobrą wiadomość: Salatino udowadnia, że mądre jedzenie wcale nie musi być trudne. Przemyślana kompozycja wartości odżywczych oraz kalorii to dobre rozwiązanie dla kobiet, którym zależy na zdrowiu i oszczędności czasu. W gotowych zbilansowanych posiłkach znajdziesz składniki takie jak zdrowe ryby bogate w kwasy omega-3, pełne witamin warzywa i sycące kasze. Wszystko to przyprawione naturalnymi ziołami i lekkimi sosami, które wydobywają ich smak. W Salatino żaden element składu nie jest przypadkowy, podobnie jak połączenie ich w jednym daniu. Poszczególne komponenty współgrają ze sobą, potęgując korzystny efekt dla twojego zdrowia.

Wygoda i smak bez konserwantów, czyli Salatino nie tylko do torebki

Badania, które posłużyły do stworzenia zbilansowanych posiłków Salatino, pokazały, że kobiety poszukują wygody, jaką dają gotowe produkty, a zarazem unikają składników uznawanych za niezdrowe. W Salatino nie znajdziesz sztucznych substancji i konserwantów. To sałatki, w których krótkie składy i świeże składniki udowadniają, że odpowiednio wybrane gotowe jedzenie może być zdrowe i dostarczać organizmowi cennych mikroelementów. Ty również na co dzień cenisz wygodę i praktyczne rozwiązania? Odkryj smaczne posiłki Salatino w lekkim i bezpiecznym opakowaniu. Dodatkowy plus: sałatki nie wymagają chłodzenia, więc możesz mieć je zawsze pod ręką, gdziekolwiek jesteś.

[1] Kuszewska M. “ Mężczyźni chcą seksu, a kobiety książek – to wyniki ogólnopolskich badań”. Źródło: https://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/mezczyzni-chca-seksu-a-kobiety-ksiazek-wyniki-ogolnopolskich-badan/4hkzs4h (data dostępu: 23.08.2019 r.)

[2] Wyróżnienie za kwiecień 2019

Katarzyna Pefew

doradca żywieniowy, ukończyła Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne na SGGW, prezes Fundacji Jabłko i Dynia, zajmującej się edukacją z zakresu zdrowego odżywania.