Co robić z przyjaciółmi online? Tego jeszcze nie próbowałaś!

12 07 2020 | Agata Szewc

Co robić ze znajomymi przez Internet? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, które chcą spędzić czas razem online. Oto 3 pomysły na e-spotkania, które pomogą dobrze zacząć dzień.

Spędzanie czasu w domu z dala od przyjaciół i rodziny nie musi oznaczać rozluźnienia kontaktów. Wręcz przeciwnie – to znakomity sposób, by na nowo odkrywać wspólne relacje i rozwijać je w ciekawy sposób. Wiele osób zastanawia się, co robić ze znajomymi online. Wśród najpopularniejszych pomysłów króluje oglądanie filmów, granie w gry, a nawet domowa dyskoteka. Na takie spotkania z przyjaciółmi przez Internet trzeba przeznaczyć jednak sporo czasu. Ciekawą alternatywą może okazać się wspólne rozpoczęcie online. Warto wykorzystać popularne komunikatory i podtrzymywać relacje na co dzień, a przy tym zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia. Oto 3 sposoby na poranki z przyjaciółmi online.

Wspólne gotowanie czas start!

Rzadsze wychodzenie z domu sprzyja gotowaniu we własnej kuchni – również temu w gronie przyjaciół przez Internet. Nawet jeśli dotychczas przygotowywanie posiłków nie było twoją mocną stroną, przyszedł czas na zmianę. Interesującą opcją może być wspólne przygotowania śniadania ze znajomymi na bazie gotowych i zdrowych produktów takich jak Salatino Active. To linia zbilansowanych dań na bazie ryb, warzyw i superfoods, które pomogą wam wspólnie zacząć zdrowo dzień. Zróbcie konkurs na najbardziej efektowne podanie sałatki lub najlepszą dekorację. Salatino na grzankach, łódkach z cykorii czy sałaty lodowej, a może w wydrążonych i podpieczonych paprykach? Wymieniajcie się inspiracjami, a sałatki Salatino Active potraktujcie jako zdrową bazę!

Śniadanie z Salatino – dawka zdrowej energii przed pracą

Praca zdalna sprawia, że rytm dnia bywa zaburzony. Prysznic, szybki makijaż, śniadanie, wyjście z domu do pracy – gdy poranny grafik nie wygląda tak jak wcześniej, efektywność w pracy może spadać. Nawet pracując zdalnie, warto zmotywować się do regularności i wypracować swój własny rytm. Ciekawym pomysłem może być śniadanie przyrządzone i zjedzone w towarzystwie przyjaciół lub… znajomych z pracy. Zamiast kawy (lub oprócz niej) dobrze jest dostarczyć organizmowi energii dzięki zbilansowanemu i zdrowemu śniadaniu. Rano nie masz ochoty i czasu na gotowanie? W takim razie może spodobać ci się gotowa sałatka z linii Salatino Active z wysokiej jakości składników bez konserwantów. Rano warto sięgnąć na przykład po Salatino Energia, w którym tuńczyka i warzywa połączono z czarnuszką stymulującą procesy myślenia oraz dodatkami funkcjonalnymi na bazie ziół, które dodają wigoru i aktywują sprawność umysłową. Salatino Active na dobry początek dnia można zjeść z chrupiącymi grzankami, pełnoziarnistym chlebem czy ulubionymi świeżymi przyprawami. Takie śniadanie online to świetny sposób, by wkroczyć w nowy dzień z solidną porcją energii!

Wspólny trening i zdrowy posiłek

Czas spędzany w domu można wykorzystać aktywnie – również dbając o kondycję fizyczną. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Nic nie działa lepiej niż wspólna motywacja. Umów się z przyjaciółmi na poranny trening, a następnie zjedzcie razem zbilansowany posiłek. W tej roli sprawdzi się Salatino Active, w którym zdrowe węglowodany i pełnowartościowe białko łączy się w superskładnikami. To dobre rozwiązanie dla osób aktywnych, które doceniają potencjał superfoods i chcą wprowadzać je do codziennej diety tak często, jak to możliwe. Salatino Active to zbilansowany posiłek, w którym znajdują się superfoods, a także bogate w witaminy i mikroelementy warzywa oraz morskie ryby. Warto podkreślić, że ryby to jedne z tych składników, które powinny znaleźć się w diecie aktywnych osób. Dlaczego? Ze względu na zawartość cennych kwasów omega-3. Te składniki wpływają korzystnie na układ krwionośny, odpornościowy i neurologiczny, a także stymulują organizm do regeneracji. To szczególnie istotne po treningu. Kwasy omega-3 działają też przeciwzapalnie i stymulują prawidłową pracę mózgu.

 

Autor: Agata Szewc, dziennikarz kulinarny

Agata Szewc

Dziennikarka kulinarna i tłumaczka. Publikowała m.in. w Rzeczpospolitej i Polska The Times. Miłośniczka trendów i baczna obserwatorka stylów życia. Komentatorka zjawisk kulinarnych i zmian, jakie we współczesnym lifestyle’u powoduje pojawianie się nowości żywieniowych.