Zasil organizm Salatino podczas wiosennego przesilenia

17 05 2021 | keino

Znasz to uczucie, gdy na drzewach pojawiają się liście i wszystko budzi się do życia, a Ty czujesz się tak, jakby ktoś wypuścił z Ciebie powietrze? Bez obaw. To najprawdopodobniej przesilenie wiosenne, którego objawy mogą być dokuczliwe. Z reguły czas ten przypada na marzec i kwiecień, chociaż gdy niskie temperatury utrzymują się dłużej, może zakrawać też na maj. Proces zmiany pór roku i dynamiczna pogoda sprawiają, że organizm musi przystosować się do nowych warunków. Więcej czasu spędzamy też na zewnątrz, a to kolejna zmiana. Efekt: możesz odczuwać zmęczenie, zaobserwować wypadanie włosów i gorszą kondycję skóry. Dodatkowo pojawia się większa podatność na infekcje. Jak pokonać wiosenne przesilenie? Na szczęście jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

  • Postaw na wartościową dietę z Salatino

Gdy dopadają Cię objawy wiosennego przesilenia, dodaj swojemu organizmowi mocy dzięki diecie pełnej cennych składników zawartych w warzywach, owocach, orzechach i rybach. Najlepszym wyborem będą sałatki i koktajle bogate w sezonowe składniki. Sięgaj po ekologiczne nowalijki lub odwiedź zaprzyjaźnionych działkowców, którzy mają już w szklarniach chrupiące rzodkiewki, sałaty i delikatny szczypior. Dobrą opcją są też pełnowartościowe posiłki Salatino, w których również znajdziesz warzywa obfitujące w witaminy i mikroelementy. W diecie na wiosenne przesilenie nieodzowne są także ryby, które znajdziesz w daniach Salatino. Dlaczego to takie ważne? Powodem jest wysoka zawartość kwasów omega-3 oraz witaminy A i D. To one wpływają na piękny wygląd skóry i włosów, a także przyczyniają się do lepszej odporności. Ponadto podczas przesilenia wiosennego wiele osób odczuwa brak apetytu. Możesz nie mieć ochoty na przyrządzanie posiłków i po prostu sięgać do lodówki po cokolwiek. W takich sytuacjach również sprawdzą się zbilansowane posiłki Salatino, ponieważ możesz mieć je zawsze pod ręką, bez żmudnego przygotowywania.

 

  • Regeneracja – sposoby na jakościowy odpoczynek

Nawet jeśli masz wrażenie, jakbyś właśnie obudziła się z zimowego snu, podczas przesilenia wiosennego należy ci się spora dawka odpoczynku. Podstawa to sen, czyli najpełniejszy rodzaj regeneracji. Jeśli masz ochotę, pozwól więc sobie na popołudniową drzemkę bez wyrzutów sumienia. Już 15 minut sprawi, że zyskasz nową porcję energii, która pozwoli ci na większą efektywność w pozostałej części dnia. Niezwykle ważne jest też zadbanie o nocny odpoczynek. Jeśli możesz, postaraj się kłaść wcześniej spać. Najlepiej, żeby w okresie wiosennego przesilenia udało ci się wygospodarować na sen dodatkową godzinę. Nie śpij jednak na siłę – jeśli twój organizm domaga się mniej snu, po prostu go posłuchaj. Niekorzystne samopoczucie podczas zmiany pór roku obejmuje przede wszystkim zmęczenie, zniechęcenie i spadek energii. Mając świadomość, że objawy wkrótce miną, pozwól sobie na więcej regeneracji w ciągu dnia. Pilnuj przerw w pracy, wygospodaruj kilka chwil na relaks z książką czy serialem. Podczas pauzy w codziennych obowiązkach warto wyjść na balkon lub do ogródka ze szklanką wody, zmienić perspektywę i popatrzeć na budzącą się do życia naturę.

 

  • Aktywność na powietrzu – patent na wiosenny power

Podczas przesilenia wiosennego wiele osób narzeka na spadek energii i senność. Nawet jeśli nie masz ochoty wytykać nosa z domu, miej na uwadze, że aktywność fizyczna to jeden z najskuteczniejszych sposobów, żeby zyskać więcej energii i lepsze samopoczucie. Eksperci twierdzą, że podczas przesilenia wiosennego najlepiej zdecydować się na ruch na świeżym powietrzu. Dobrze jest też dostosować poziom aktywności to własnych możliwości i nie przesadzać zanadto z intensywnością treningu. Jakie są nasze ulubione sposoby na wiosenną aktywność? Spacery wśród budzącej się do życia przyrody, jazda na rowerze i ćwiczenia. Jeśli chodzi o treningi, możesz odwiedzić zewnętrzną siłownię lub poćwiczyć jogę czy tai chi na balkonie, tarasie, w ogródku lub na działce. Potrzebujesz dodatkowej dawki energii przed aktywnością? Sięgnij po zbilansowany posiłek Salatino Active Moc Protein Łosoś z komosą ryżową, warzywami i nasionami konopnymi. To pełnowartościowe danie, które doda ci solidną dawkę zdrowego powera przed wyjściem!