7 sposobów na aktywność zimą z Salatino

19 01 2021 | Agata Szewc

Ciepły koc i serial to twój ulubiony przepis na leniwy, zimowy wieczór? A co powiesz na energetyczny taniec lub nordic walking w zimowej scenerii? Aktywność w chłodne dni to nie tylko dobry sposób, by zadbać o ciało i odprężyć umysł. Stanowi również znakomite remedium na poczucie rutyny i straty czasu. Oto nasze 7 pomysłów na budowanie formy zimą.

1. Siłownia na zewnątrz

Zalet ruchu na świeżym powietrzu jest naprawdę sporo. Poprawa krążenia, lepsze dotlenienie mózgu i wydolności płuc oraz mięśni to tylko niektóre z nich. Dobrym sposobem, by zacząć, jest korzystanie z siłowni zewnętrznych. Zimą są mniej oblegane, więc można spokojnie zapoznać się z działaniem poszczególnych urządzeń. Nasz trick: zabierz ze sobą rękawiczki i niewielki kocyk lub poduszkę, które położysz na metalowych siedziskach, aby zredukować uczucie chłodu.

2. Chodź zamiast jeździć

Budowanie formy zaczyna się od codziennych nawyków. Jednym z nich jest wybieranie spaceru zamiast jazdy samochodem czy komunikacją miejską. A zatem – chodź do pracy, po zakupy czy po dziecko do przedszkola. Jeśli masz do pokonania większą odległość, po prostu wysiądź z autobusu, tramwaju czy metra kilka przystanków wcześniej.

3. Zadbaj o formę i swój dom

Zimą więcej czasu spędzamy w domu, więc tym bardziej warto zadbać o jego czystość. Sprzątanie, zmienianie układu mebli, wieszanie świeżych firanek i zasłon – domowe czynności to kolejne nawyki, które zasługują na miano aktywności fizycznej. Zwróć też większą uwagę na okna i myj je częściej – to nie tylko ruch, lecz także więcej światła słonecznego, którego tak bardzo brakuje w zimowe dni.

4. Jedz mądrze z Salatino

Budowanie formy zimą nie może obejść się bez odpowiedniej diety. W okresie infekcyjnym szczególnie ważne jest wspieranie odporności dzięki składnikom takim jak kwasy omega-3, witaminy zawarte w warzywach czy cenne substancje znajdujące się w ziołach. Wszystkie je znajdziesz w pełnowartościowych sałatkach Salatino. Jeśli potrzebujesz superfoods do zadań specjalnych, przyjrzyj się linii Salatino Active. Znajdziesz w niej między innymi funkcjonalne posiłki wysokobiałkowe idealne po treningu czy dania wspierające relaks i regenerację organizmu.

5. Tańcz

Nie trzeba urządzać domówki i wkładać połyskujących ubrań, żeby cieszyć się tańcem. To fantastyczny sposób, by szybko dodać sobie energii i poruszać się w rytm ulubionej muzyki. Możesz zacząć dzień od swobodnego tańca w kuchni czy łazience lub zakończyć go z bliską osobą czy nawet całą rodziną.

6. Odkryj ćwiczenia na nowo

Brak możliwości wyskoczenia na basen czy do klubu fitness? Nic straconego. Długie zimowe wieczory to świetny czas, by nauczyć się czegoś nowego. Online dostępnych jest wiele kompletnych treningów o różnym stopniu intensywności. Może to dobry czas, żeby spróbować pilatesu, jogi czy treningu kardio?

7. Nie rezygnuj z ruchu na zewnątrz

Chłodna, zimowa aura nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu? Nie warto z niej rezygnować. Dobrym pomysłem na zwiększenie motywacji jest uzyskanie wsparcia od innej osoby, która również chciałaby więcej się ruszać. Umawiając się na nordic walking, łyżwy czy po prostu energiczny spacer o stałych porach, trudniej będzie ci znaleźć wymówkę.

Agata Szewc

Dziennikarka kulinarna i tłumaczka. Publikowała m.in. w Rzeczpospolitej i Polska The Times. Miłośniczka trendów i baczna obserwatorka stylów życia. Komentatorka zjawisk kulinarnych i zmian, jakie we współczesnym lifestyle’u powoduje pojawianie się nowości żywieniowych.