+20 Siła, Witalność, Energia

07 01 2019 | Marzena Kasprzak

Masz 20 lat i Twoje życie dopiero nabiera rumieńców. Starasz się dzielić czas pomiędzy pracę a uczelnię. Masz wiele zajęć, co niestety odbija się niezbyt dobrze na podejściu do żywienia i snu. Zakładasz rodzinę, a więc masz świadomość tego, że wiele powinno się zmienić. Przy dzieciach potrzeba Twojej siły i energii każdego dnia.

Brzmi znajomo? Kiedy kończymy 20 lat, na dobre rozpoczynamy nasze życie zarówno rodzinne, jak i zawodowe. Warto więc wspomóc naturalnie organizm i dodać mu sił i energii do przezwyciężania codziennych wyzwań.

Czas pierwszych zmarszczek

Nie wiem, czy wiesz, w Twoim organizmie zachodzą ogromne zmiany. Twój organizm przygotowany jest pod względem płciowym na pojęcie się roli rodzica. W tym szczególnym okresie powinno się więc jeszcze bardziej zadbać o to, by równowaga hormonalna była niezachwiana. Stres, zmęczenie, mała ilość snu, nieprawidłowe odżywianie – to wszystko odbija się na możliwościach propłodnościowych, ale ma wpływ również na cerę i uczucie zmęczenia. W czasie, w którym jesteś w ciaży zachodzą również zmiany pod względem urody. Zaniedbania w tym temacie mogą przyczynić się do podrażnień, tworzeniu się ognisk zapalnych, czy zwiększonej podatności na powstawanie pierwszych zmarszczek.

Kolejnym elementem wskazującym na upływanie czasu jest większa wydolność organizmu pod względem koncentracji oraz zapotrzebowanie na energię dzieloną pomiędzy uczelnię, pracę zawodową, a rodzinę. Bardzo często wiąże się to ze zmniejszoną ilością czasu na myślenie tylko o sobie. A to błąd! Jest to bowiem taki okres w życiu, w którym ze względów naturalnych zwalnia nasz metabolizm. Dodatkowo zwiększoną liczbę kilogramów potęgujemy tym, że zjadamy to, co wpadnie nam w ręce i nie zawsze jest to wartościowe odżywczo i o odpowiedniej kaloryczności zgodnej z naszym zapotrzebowaniem.

Wzmocnij organizm

Jak temu wszystkiemu sprostać i postarać się zadbać o organizm w czasie tak wielkich jego zmian? Wcale nie musi być to trudne! Z pomocą przychodzi nam produkt stworzony właśnie dla Ciebie, który zawiera nie tylko bardzo wartościowe pod względem witamin i składników mineralnych składniki, ale również wyselekcjonowane nasiona i zioła, które poprawiają kondycję Twojego organizmu. Mowa tu o Salatino 20+ z linii ProAge.

Pierwszym składnikiem jest guarana, której dobroczynne właściwości znane są już od wieków. Nasiona tej rośliny są skarbnicą kofeiny, zawierają jej znacznie więcej niż codziennie wypijana przez nas kawa! Ponadto ma ona wpływ na zwiększone spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie i zwiększenie wydatkowania energii przez organizm, przez co przyczynia się do redukcji i utrzymania prawidłowej masy ciała. Zawartość w guaranie teobrominy i teofiliny wpływa na stymulację układu nerwowego. Poprawia więc koncentrację i myślenie, niwelując oznaki zmęczenia i zmniejszonych sił fizycznych. Ma ona również działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne, chroniąc nasz organizm przed infekcjami, na które jesteśmy narażeni szczególnie w czasie zwiększonego zmęczenia.

Zadbaj o siebie

Drugim składnikiem, który przyczyni się do polepszenia naszego stanu psychofizycznego jest skrzyp polny. Ta roślina lecznicza dzięki dużej zawartości flawonoidów ma działanie antybakteryjne oraz działa uspokajająco jak znana nam wszystkim melisa. Skrzyp wspomaga również pracę układu moczowego, który w czasie ciąży i połogu może być narażony na zwiększoną ilość zakażeń. Dzięki zawartości krzemu roślina ma również działanie polepszające kondycję włosów, skóry i paznokci oraz zmniejszenie widoczności starzenia się skóry.

Pokrzywa to roślina stosowana już od wieków, która wskazywana jest jako naturalny antybiotyk. Ma ona bardzo szerokie spektrum działania na organizm. Poczynając od polepszenia kondycji włosów, poprzez redukcję stanów zapalnych i zaczerwień, a kończąc na wzmocnieniu naczyń krwionośnych oraz stabilizacji ciśnienia krwi. Związki w niej zawarte wspomagają pracę układu pokarmowego, polepszając trawienie oraz wpływając dobroczynnie na działanie trzustki, wątroby i żołądka. Ponadto jest to rezerwuar witamin i składników mineralnych, w tym działających antynowotworowo fitosteroli i flawonoidów, wzmacniającej odporność witaminy C oraz polepszającej humor serotoniny.

Chroń organizm przed chorobami

Zdrowie możemy także zachować z pomocą miodu. Nadaje on nie tylko słodycz potrawom, ale wpływa również na ich prozdrowotne działanie. Nie do przecenienia jest zawartość inhibiny, która ma działanie antybakteryjne i chroni przed chorobami. Hamuje procesy miażdżycowe, koi nerwy, a zawarta w miodzie acetylocholina wzmacnia pracę serca.

Jak więc bardzo łatwo zauważyć wraz z wiekiem w organizmie zachodzi bardzo wiele zmian. Ich skutki możemy jednak niwelować i poprawiać kondycję ciała za pomocą kilku składników, które nie tylko wzmocnią, dodadzą energii oraz sił, ale również wpłyną na polepszenie koncentracji i zapewnią dobry humor na długi czas.

Marzena Kasprzak

dietetyk, psychodietetyk, diet coach. Ukończyła studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku Dietetyka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na co dzień prowadzi własną poradnię dietetyczną w Poznaniu, organizuje wykłady i warsztaty kulinarne oraz współpracuje z cateringami w całej Polsce. Jest zwolenniczką diety racjonalnej, której przyświeca stwierdzenie, że można jeść wszystko, tylko w odpowiednich ilościach.