Superfood zawsze pod ręką? 5 sytuacji, w których lepiej mieć gotowe danie ze sobą

22 07 2019 | Katarzyna Pefew

Dbasz o zdrową dietę? Chętnie korzystasz z potencjału superfoods, ale nie zawsze masz czas i możliwość przygotować zdrowy posiłek? Rozsmakuj się w Salatino – zdrowej porcji ryb i warzyw!

1. Zdrowy posiłek w pracy

Żyjesz intensywnie, a twoja praca bywa wymagająca? Kariera jest ważna, ale zadbaj też o zdrową dietę! Sięgnij po lekkie sałatki Salatino, które idealnie sprawdzą się podczas przerwy na lunch. Powody są co najmniej dwa: dzięki zawartości ryb i warzyw szybko odzyskasz energię, a także zadbasz o swój mózg. Czy wiesz, że kwasy omega 3 zawarte w rybach wspomagają koncentrację i poprawiają nastrój? Dodaj więc przerwę na pożywną sałatkę Salatino do swojej listy zadań!

2. Energetyczne danie dla mamy

Twój rytm dnia wyznaczają dziecięce drzemki, a może rodzinny harmonogram? Nie zapominaj o sobie! Zdrowe posiłki, które dodadzą ci energii, są najlepszym, co możesz dla siebie zrobić. Gdy nie masz czasu na przygotowywanie sycących dań, ale zależy ci na wartościowej diecie, sięgnij po Salatino. Warzywa, ryba, a także zdrowe zboża to świetny sposób, by zapewnić sobie optymalne menu. 

3. Salatino – sycące sałatki dla aktywnych kobiet

Żyjesz aktywnie, a sport zajmuje w twoim życiu ważne miejsce? Gdy wybierasz się na trening rowerowy, zadbaj o uzupełnienie braków energetycznych w zdrowy sposób.  Przed wysiłkiem postaw na węglowodany. Mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna radzi, by sięgać po tak zwane złożone, które stopniowo będą uwalniały energię, co zapewni mniej więcej stały poziom cukru we krwi, bez wahań [1]. Znajdziesz je na przykład w kaszach czy pełnoziarnistym pieczywie. W połączeniu z pełnowartościowym białkiem, dostarczającym wszystkich aminokwasów tj. jaja, ryby, przetwory mleczne, a także tłuszczami, stanowić będą idealny pomysł na śniadanie w dzień treningowy, niezależnie od pory ćwiczeń – dodaje Kilen-Zasieczna. Połącz moc wartościowych węglowodanów i białka, sięgając po sałatki Salatino bogate w kasze, warzywa, zboża i ryby.

4. Zdrowe jedzenie w podróży

Lubisz podróżować i odkrywać nieznane większości turystom zakątki Polski? Nie rezygnuj z ulubionych zdrowych nawyków żywieniowych nawet podczas wyjazdów. Dodaj sobie energii, sięgając po pożywne i lekkie sałatki Salatino pełne bogatych w białko ryb, lekkich warzyw i sycących zbóż. Posiłek jest zapakowany w poręczne opakowanie, więc bez trudu zabierzesz Salatino do torby lub plecaka i zjesz dokładnie tam, gdzie masz na to ochotę!

5. Pyszne dania na piknik

Wreszcie masz chwilę dla siebie i swoich bliskich? To świetna okazja, by wybrać się nad rzekę czy zorganizować piknik na trawie w parku. W takich sytuacjach zależy ci na tym, by zjeść zdrowo, lekko i mieć poręcznie zapakowany posiłek. Dobrym rozwiązaniem również tym razem jest Salatino – pyszne sałatki zanurzone w lekkich i aromatycznych sosach świetnie uzupełnią piknikowe menu. Jest jeszcze jeden plus: nie zawierają konserwantów!

[1]  Kilen-Zasieczna Aleksandra (2019) „Kolarska dieta, czyli co, jak i kiedy jeść”. Źródło: http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,17808810,Kolarska_dieta__czyli_co__jak_i_kiedy_jesc.html (data dostępu: 16.05.2019 r.)

Katarzyna Pefew

doradca żywieniowy, ukończyła Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne na SGGW, prezes Fundacji Jabłko i Dynia, zajmującej się edukacją z zakresu zdrowego odżywania.