Salatino – twój wewnętrzny kosmetyk

03 07 2019 | Katarzyna Pefew

Przez żołądek do serca? A może… Przez żołądek do urody? Odpowiednia, zbilansowana dieta ma ogromny wpływ na to, jak wyglądamy. Odkryj żywność funkcjonalną, czyli sposób na świetną prezencję, bez względu na wiek.  

Czym jest żywność funkcjonalna?

Być może słyszałaś już o żywności funkcjonalnej. Jak zauważa Agnieszka Mielcarek, biotechnolog, różni się ona od wzbogaconej i normalnej tym, że naukowo udowodniono jej korzystny wpływ na zdrowie. [1] Ekspertka dodaje, że warunki stawiane żywności funkcjonalnej spełnia tylko około 5-10 procent dostępnych w Polsce produktów. [2] Gdzie ich szukać? Odpowiedź jest prosta – na przykład w sałatkach Salatino z linii Pro-Age. Specjalnie opracowana receptura wzbogacona kompozycjami ziół wieloaspektowo wspiera twój organizm na poszczególnych etapach życia. Ich wyjątkowość została doceniona przez zespół analityczny Mintela (globalna agencja badawcza), który bazując na badaniu przeprowadzonym wśród 2 tysięcy ankietowanych, wybrał limitowaną wersję Salatino Pro-Age innowacją miesiąca kwietnia 2019 roku. Oznacza to, że produkty Salatino 20+, 30+ i 40+ zostały w tym właśnie miesiącu okrzyknięte przez Mintela, jako najbardziej innowacyjne spośród wszystkich, analizowanych przez tą organizację, produktów funkcjonalnych na świecie!

Dbaj o linię bez wyrzeczeń

W każdym wieku twój organizm wykazuje zróżnicowane potrzeby. Zaspokajając je, zapewniasz sobie zdrowie i możesz realizować się na wielu płaszczyznach. Po prostu żyjesz w swoim tempie i nie przejmujesz się tym, że za chwilę dopadną Cię różne dolegliwości.Już po dwudziestym roku życia  metabolizm zaczyna stopniowo zwalniać. Co to oznacza w praktyce? Dostarczana dotychczas do organizmu określona ilość kalorii może zacząć odkładać się w postaci niechcianych fałdek na brzuchu czy biodrach. Warto więc zadbać o to, aby posiłki były pełnowartościowe i nie zawierały pustych kalorii. W Salatino Pro-Age, oprócz zdrowej ryby będącej źródłem cennego białka, znajdziesz warzywa bogate w witaminy, minerały i oczywiście błonnik pokarmowy. Ten ostatni sprawia, że łatwiej utrzymasz wagę w ryzach. Na tym jednak nie koniec! Z Salatino bez trudu zadbasz o odpowiednie odstępy między posiłkami. Wygodne opakowanie sprawia, że w każdej chwili będziesz mogła sięgnąć po wartościowy posiłek.

Zioła – piękno masz w naturze

W Salatino Pro-Age tuńczyk  twoje ulubione warzywa są zanurzone w delikatnym sosie wzbogaconym wyciągami z ziół. Które z nich są wielkimi sprzymierzeńcami twojej urody? Po pierwsze: pokrzywa. Ta popularna roślina to doskonałe źródło dobrze przyswajalnego żelaza. Oprócz tego świetnie oczyszcza organizm z toksyn. W rezultacie poprawia kondycję skóry, redukując oznaki zmęczenia. Ma też korzystny wpływ na stan paznokci i włosów. Skoro o nich mowa, warto wspomnieć o skrzypie polnym słynącym przede wszystkim z zawartości krzemu. Jak twierdzi dietetyczka Emilia Gierada, pierwiastek ten uczestniczy w biosyntezie kolagenu, przez co odpowiada za sprężystość i elastyczność naskórka oraz skóry właściwej. Przez to zapobiega przedwczesnemu wiotczeniu skóry i opóźnia proces jej starzenia się. Ma także wzmacniający wpływ na włosy i paznokcie oraz zapobiega ich łamliwości

Sprzymierzeńcem twojej urody, którego również znajdziesz w sałatkach Salatino, jest ponadto zielony jęczmień. To doskonała broń w walce ze stresem oksydacyjnym. Roślina pomaga także w regeneracji komórek, dotlenia krew, detoksykuje organizm. Poprawie ulega koloryt skóry, stan włosów i paznokci. A czy wiesz, że pierwsze zmarszczki na twojej cerze pojawiają się już po 20 roku życia? Możesz skutecznie temu przeciwdziałać. Pamiętaj jednak o tym, że sprężystość skóry nie opiera się jedynie na kolagenie. Aby białko to mogło być syntetyzowane, potrzebuje również witaminy C. Wysokie stężenie kwasu askorbinowego znajdziesz we wspomnianej wcześniej pokrzywie oraz głogu. Bezcenny jest ponadto żeń-szeń. Słynny chiński korzeń życia zawiera wiele różnorodnych substancji biologicznie czynnych, a w szczególności ginsenozyd. To substancja, która potęguje zdolność hemoglobiny do łączenia się z cząsteczkami tlenu. Efekt? Komórki twojego ciała są lepiej dotlenione, poprawie ulega też kondycja skóry, włosów i paznokci. 

Dbasz o piękny wygląd, stosując odpowiednie kosmetyki? Nie zapominaj jednak o tym, że optymalnie zbilansowana dieta może być najlepszym z nich. W Salatino znajdziesz zarówno substancje bogate w cenne białko i tłuszcze, jak i witaminy, minerały oraz przeciwutleniacze. Żyj w swoim tempie, jedz to, co lubisz i wyglądaj kwitnąco mimo upływu lat. To prostsze niż myślisz!

[1], [2] –  Mielcarek Agnieszka (2016), „Żywność funkcjonalna”. Źródło: https://www.pfm.pl/artykuly/zywnosc-funkcjonalna/1514 (data dostępu: 15.05.2019.)

[3] Gierada Emilia (2014), „Wpływ diety na urodę”. Źródło: https://dietetycy.org.pl/wplyw-diety-urode/ (data dostępu: 15.05.2019.)

[4] Wasiluk Joanna (2015), „Młody jęczmień i jego wpływ na zdrowie”. Źródło: https://dietetycy.org.pl/mlody-jeczmien-jego-wplyw-na-zdrowie/ (data dostępu: 15.05.2019.)

[5] Dylewska-Grzelakowska Joanna (1999), „Kosmetyka stosowana”. Źródło: https://books.google.pl/books?id=yOz1ePt39WQC&pg=PA125&dq=%C5%BCe%C5%84+sze%C5%84&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwi3nrWBgZ7iAhWEDuwKHdM1BBUQ6AEIQjAF#v=onepage&q=%C5%BCe%C5%84%20sze%C5%84&f=false (data dostępu: 15.05.2019.)

 

Katarzyna Pefew

doradca żywieniowy, ukończyła Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne na SGGW, prezes Fundacji Jabłko i Dynia, zajmującej się edukacją z zakresu zdrowego odżywania.