Salatino Pro-Age 40+. Tego potrzeba czterdziestolatkom.

15 07 2019 | Katarzyna Pefew

Salatino sprawdziło, czego potrzebują kobiety po czterdziestym roku życia. Kondycja i balans – oto kluczowe kwestie związane ze stylem życia dorosłych kobiet. Na tej podstawie powstało więc specjalne danie Salatino ProAge 40+. Sprawdź, co zawiera i w czym tkwi tajemnica jego przyjaźni z czterdziestolatkami.

Dziś Salatino Pro-Age jest już bardzo popularne i zdobywa kolejne wyróżnienia. Zostało docenione m.in. przez niezależną globalną firmę badawczą Mintel jako jeden z najbardziej innowacyjnych produktów spośród żywności funkcjonalnej oferowanej na całym świecie. Produkty Salatino Pro-Age zostały docenione m.in. za dostosowanie ich do potrzeb żywieniowych kobiet w różnym wieku oraz za wygodne opakowania.

Prosta nawigacja

A wszystko zaczęło się od troski o kobiety. 

Chcieliśmy stworzyć produkt, który pomoże współczesnym kobietom w prosty i czytelny sposób odnaleźć pełnowartościowy posiłek wraz z suplementacją odpowiednią do wieku – tłumaczy Brand Manager Graal. – Nasze podejście jest bardzo indywidualne. Dlatego przeprowadziliśmy wiele badań, analiz oraz szczerych rozmów. Baza doświadczeń okazała się na tyle duża, że bez większych trudności znaleźliśmy dwie potrzeby łączące kobiety po czterdziestce. Są nimi kondycja i balans – dodaje. 

Salatino już tradycyjnie postawiło na wysokiej jakości składniki, bez skomplikowanych dodatków i konserwantów. Danie dla kobiet po czterdziestce łączy tuńczyka z kuskusem perłowym i suszonymi pomidorami. Połączenie składników jest oczywiście nieprzypadkowe. Kuskus poza tym, że jest sycący ma też wiele znaczeń symbolicznych. W kulturze arabskiej zwiastuje szczęście i dostatek.  

Mamy trzydziestoletnie doświadczenie w komponowaniu posiłków rybnych – mówi ekspert Salatino. – Tym razem postanowiliśmy wyjść nieco poza ramy i stworzyć nie tylko smaczny i zdrowy posiłek, ale też dać kobietom coś więcej. 

Dodatek ziół

“Więcej” to dodatek ziół. Preparaty ziołowe wspierające Salatino Pro-Age są jedynymi na świecie oryginalnymi kuracjami bazującymi na spuściźnie Ojca A. Cz. Klimuszko. Naturalna receptura niesie za sobą nie tylko korzyści odżywcze i fizyczne, lecz także emocjonalne.

Kobiety w tym wieku są bardzo świadome swoich potrzeb, mądre i doświadczone – mówi specjalista Salatino. – Mają ogromną moc! Nasze danie ma zapewnić im kondycję i życiowy balans.

Proponowane przez Salatino połączenie składników pomaga czterdziestolatkom utrzymać sprawność fizyczną. To wiek, w którym wiele spraw spoczywa na ich głowach. Z jednej strony opiekują się jeszcze dziećmi, z drugiej coraz częściej pomagają swoim rodzicom. Często mają już wysoką pozycję zawodową i czują się spełnione. Lecz potrzebują też wartościowego posiłku, by poradzić sobie ze zmęczeniem. 

Ciało kobiety przechodzi różne zmiany. Po czterdziestych urodzinach mogą pojawić się zmiany w funkcjonowaniu hormonów, czasem zmęczenie dotychczasowym, intensywnym życiem – wyjaśnia Brand Manager Graal. – Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby kobiety w tym wyjątkowym dla nich czasie, mogły zadbać nie tylko o swoje ciało, ale też o kondycję psychiczną – dodaje. 

Katarzyna Pefew

doradca żywieniowy, ukończyła Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne na SGGW, prezes Fundacji Jabłko i Dynia, zajmującej się edukacją z zakresu zdrowego odżywania.