Na wzmocnienie bogactwo składników – ciesz się zdrowiem w wersji 30+

14 01 2019 | Marzena Kasprzak

Na wzmocnienie bogactwo składników – ciesz się zdrowiem w wersji 30+

30 lat to według większości kobiet wymarzony wiek. Czas największej dawki szaleństw i destabilizacji mamy za sobą, wkroczyłyśmy w etap życiowego poukładania, z mocno ustalonymi priorytetami. Staramy się łączyć życie rodzinne z karierą zawodową, nie zapominając o swoich marzeniach, celach i pasjach, na które również udaje się wygospodarować choć chwilę w kalendarzu. Z drugiej strony nadmiar obowiązków, stresy, pęd życia oraz upływający nieubłaganie czas odbija się jednak na naszym ciele w znaczący sposób. Przybywa kilogramów, pojawiają się pierwsze zmarszczki oraz problemy ze snem i koncentracją. Szybciej tracimy siły do działania – czas to zmienić!

Bogatsze o kilogramy i zmarszczki

Niestety najczęściej przekroczenie magicznej 30 wiąże się nie tylko ze stabilizacją życiową, ale i pierwszymi, widocznymi zmianami w naszym organizmie. Nasze ciało zmienia się wizualnie, zauważamy mniejszą elastyczność skóry, dużo niższą wydolność (jeśli wcześniej nie „zakolegowałaś” się z aktywnością fizyczną, to zdecydowanie teraz jest idealny czas) oraz pojawiające się „boczki”. Wydaje nam się, że to niemożliwe, bo przecież nasza dieta nie uległa zmianie, nic się nie zmieniło. Zapominamy o tym, że z wiekiem nasze zdolności metaboliczne obniżają się i co za tym idzie – tkanka tłuszczowa zaczyna się odkładać. Ponadto, jeśli dieta obfituje w wysokoprzetworzoną żywność oraz mało w niej warzyw i owoców – mocno odzwierciedli to nasza cera – będzie zmęczona, sucha, bez wyrazu i z większą ilością zmarszczek.

Choć te ostatnie to wynik zmniejszenia się elastyczności skóry, mniejszej ilości kolagenu oraz kwasu hialuronowego, to powstałe przez uśmiechanie się przypominają nie tylko o wieku, ale przede wszystkim o pięknie i szczęściu już nie młodej, ale jeszcze nie dojrzałej kobiety. To, co się również zmieniło, to zdolności regeneracyjne Twojego organizmu. Już nie wystarczą 3 godziny snu, które wcześniej „serwowałaś” mu po imprezie, aby następnego dnia być w pełni sił. Wiąże się to przede wszystkim z nadmiarem obowiązków, który bierzemy na swoje barki naginając i rozciągając kalendarz do granic możliwości, ale także ze zmniejszoną ilością melatoniny. Brak lub zbyt mała ilość snu skutkować może nadmierną masą ciała, zmęczeniem widocznym na twarzy, czy nawet zaburzeniami rytmu serca.

Bomba witaminowa

Nie musisz patrzeć z przerażeniem na zmiany zachodzące w Twoim organizmie. Możesz go bez wątpienia wzmocnić i zapewnić taką kompozycję składników, które zrewitalizują ciało, ale i dodadzą energii i witalności. Z pomocą przychodzi nam produkt stworzony właśnie dla Ciebie, który zawiera nie tylko witaminy i składniki mineralne, ale również wyselekcjonowane nasiona i zioła, które poprawiają Twoją kondycję i samopoczucie.  Mowa tu o Salatino 30+ z linii Pro Age. Preparaty ziołowe wspierające SALATINO PRO AGE są jedynymi na świecie, oryginalnymi kuracjami Ojca Klimuszko – prekursora polskiego ziołolecznictwa.

Wśród nich znaleźć można zielony jęczmień – jest to roślina, która pomoże Ci w walce z upływającym czasem. Ma więcej witaminy C niż cytryna oraz beta karotenu – aniżeli marchew. Jako źródło antyoksydantów działa nie tylko przeciwstarzeniowo, ale również antynowotworowo. Duża zawartość chlorofilu działa odkwaszająco na organizm, co pozwala utrzymać równowagę kwasowo-zasadową naszego ciała. Młody jęczmień to także źródło błonnika pokarmowego we frakcji nierozpuszczalnej, co przyczynia się do regulacji masy ciała oraz chroni przed dolegliwościami ze strony układu pokarmowego.

Wzmocnij się od środka

Zapewne nie raz spotkałaś go na trawniku, czy łące. Perz, bo o nim mowa, przez większość z nas traktowany jest jako chwast. A szkoda, bo ma bardzo dobre działanie na organizm! Wśród bardzo wielu właściwości tej rośliny do najważniejszych należą: działanie detoksykujące na wątrobę, zmniejszenie wydalania żółci, obniżenie poziomu cholesterolu, a także działanie moczopędne i przyczyniające się do pobudzenia gorzej działającej z wiekiem filtracji nerek. Perz poprawia także pracę układu pokarmowego, przyczyniając się do zmniejszenia nadmiernej masy ciała.

Kolejną prozdrowotnie działającą rośliną jest pokrzywa, przez wielu uznawana jako naturalny lek. Ma pozytywny wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu, redukcji stanów zapalnych, które potęgowane mogą być np. stresem, rozszerzaniu naczyń krwionośnych oraz obniżeniu ciśnienia krwi. Większość z nas kojarzy ją także zapewne z działania moczopędnego oraz łagodzącego zaczerwienienia i niedoskonałości skóry, w tym zmniejszającego widoczność zmęczenia.

Buduj masę mięśniową

Z wiekiem, jeśli nie uprawiamy aktywności fizycznej, nasza masa mięśniowa maleje, a co za tym idzie – nasza wydolność, kondycja oraz napięcie skóry pogarsza się. Z pomocą przyjść mogą nam nasiona roślin strączkowych, w tym fasola. Dzięki nim wzbogacimy dietę w białko niezbędne do budowania masy mięśniowej, ale także w błonnik, który zadziała jak „miotełka” w naszych jelitach i pozwoli pozbyć się zbędnego balastu składników antyodżywczych.

Jak łatwo zauważyć walka z czasem może zakończyć się sukcesem. Aby tego dokonać należy zmienić nie tylko nawyki żywieniowe, ale także zwiększyć dawkę snu oraz aktywności fizycznej. Warto również posiłkować się gotowymi produktami jak Salatino Pro Age 30+, które doskonale „wykonają” część roboty za nas!

Marzena Kasprzak

dietetyk, psychodietetyk, diet coach. Ukończyła studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku Dietetyka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na co dzień prowadzi własną poradnię dietetyczną w Poznaniu, organizuje wykłady i warsztaty kulinarne oraz współpracuje z cateringami w całej Polsce. Jest zwolenniczką diety racjonalnej, której przyświeca stwierdzenie, że można jeść wszystko, tylko w odpowiednich ilościach.