Dieta na młody wygląd i energię? Odkryj Salatino 40+!

10 05 2019 | Katarzyna Pefew

Dopasowujesz kosmetyki do swojego wieku? Świetnie! A czy wiesz, co jeść, by czuć się i wyglądać dobrze po czterdziestce?

Czterdzieste urodziny to idealna okazja, by wprowadzić do swojego życia więcej harmonii i świadomej troski o swój umysł i ciało. Żyj w swoim rytmie i dbaj o siebie z przyjemnością!

Wzmocnij umysł

Odpowiednio zbilansowana dieta to sposób, by dodać energii umysłowi, poprawić koncentrację, a także zadbać o doskonały nastrój. Dobrym sprzymierzeńcem naszego pozytywnego nastroju może być… ryba! Na przykład tuńczyk z kuskusem perłowym i suszonymi pomidorami z wyciągiem ziół 40+ Kondycja & Balans od Salatino. Jak to możliwe?

Kwasy omega-3 zawarte w rybach wspierają efektywniejsze funkcjonowanie mózgu. Brakuje ci optymizmu i chęci do działania? Kwasy omega-3 wykazują działanie przeciwdepresyjne, ale na tym nie koniec. Normy żywienia dla populacji Polski jednoznacznie wskazują, że działanie kwasów z rodziny omega-3 w organizmie jest wielokierunkowe i obejmuje między innymi działanie antyneurodegeneracyjne związane z obniżeniem ryzyka wystąpienia zaburzenia funkcji poznawczych, choroby Alzheimera, demencji, a także poprawą funkcji pamięci i zdolności poznawczych, co wykazano zarówno u osób zdrowych w średnim wieku, jak również wśród osób chorych[1]. W sałatce Tuńczyk z kuskusem perłowym i suszonymi pomidorami z wyciągiem ziół 40+ Kondycja & Balans od Salatino nie zabrakło też ekstraktu z melisy i lawendy, które rwykazują naturalne działanie uspokajające i relaksujące.

Postaw na ziołowy detoks

Twoje ciało daje ci znaki, że intensywny styl życia i stres nie wpływają na nie korzystnie? Czas to zmienić i przywrócić ciału naturalną równowagę. Wybieraj produkty, które pomogą mu pozbyć się toksyn. Znakomitym sposobem są odpowiednio skomponowane mieszanki ziół. Nie wiesz, jak skorzystać z ich potencjału? Sięgnij po sałatki Salatino z linii ProAge wzbogacone o sos ziołowy opracowany na podstawie receptur Ojca A. Cz. Klimuszko – niekwestionowanego eksperta w dziedzinie ziołolecznictwa. Jakie składniki przyczynią się do poprawy kondycji twojego ciała, dodając mu energii i opóźniając starzenie się organizmu? To przede wszystkim owoce głogu, korzeń żeń-szenia syberyjskiego i natka pietruszki.

Menopauza? Dopasuj dietę

Doświadczasz pierwszych objawów menopauzy? Zastanawiasz się, jak i czy można je złagodzić?  Pomyśl o diecie. Jak zauważa dietetyczka Hanna Pudło, dieta kobiet w okresie menopauzy powinna być bogata w oleje roślinne, spożywane na zimno np. w sałatkach. Nie może zabraknąć też ryb. Dostarczają one bowiem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które pomagają obniżać poziom cholesterolu we krwi. Udowodniono także ich zbawienny wpływ na proces neurodegeneracji prowadzący do pogorszenia pamięci i zdolności uczenia się[2]. Wysokiej jakości olej lniany znajdziesz na przykład w sałatce Tuńczyk z kuskusem perłowym i suszonymi pomidorami z wyciągiem ziół 40+ Kondycja & Balans od Salatino.

[1] Mojska Hanna, Kłosiewicz-Latoszek Longina, Jasińska-Melon Edyta, Gielecińska Iwona (2017) „Kwasy omega-3” [w:] „Normy żywienia dla populacji Polski”

[2] Pudło Hanna (2012) „Prawidłowa dieta receptą na zdrowie”

Katarzyna Pefew

doradca żywieniowy, ukończyła Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne na SGGW, prezes Fundacji Jabłko i Dynia, zajmującej się edukacją z zakresu zdrowego odżywania.